Innovaatiosetelien haku on käynnissä

Tero Kauhanen • 10. lokakuuta 2016

Tekesin innovaatioseteli on tarkoitettu pienille ja keskisuurille yrityksille, jotka haluavat kehittää tuotteitaan ja liiketoimintaansa. Setelin arvo on 5000 euroa, jonka avulla yritys voi tehdä esimerkiksi nopeita kokeiluja, protoja ja demoja. Käytännössä innovaatioseteliä voi hyödyntää mm. digitaalisten palveluiden suunnitteluun ja kehittämiseen.

Webscale toimii innovaatiopalveluiden tarjoajana, joka suunnittelee ja toteuttaa skaalautuvia digitaalisia palveluita pilviteknologioita hyödyntäen. Voit käyttää innovaatioseteliä yrityksemme palveluiden hankintaan mm. uuden palvelun suunnittelussa, nykyisen palvelun kehittämisessä tai proton toteutuksessa.

Innovaatiosetelien haku on käynnistynyt lokakuussa 2010. Rahoituksen hakeminen tapahtuu Tekesin sivuilla:  https://www.tekes.fi/rahoitus/pk-yritys/innovaatioseteli/

Mikäli yrityksesi harkitsee innovaatiosetelin hyödyntämistä digitaalisen palvelun suunnitteluun tai toteutukseen, niin  ota meihin yhteyttä. Kerromme mitä voimme tarjota yrityksesi tarpeisiin ja neuvomme tarvittaessa hakuprosessissa.

Suuri osa asiakkaistamme on startupeja ja nopean kasvuvaiheen yrityksiä, joten tiedämme mitä yhteistyössä meiltä odotetaan ja miten saavutamme yhdessä tuloksia. Yrittäjänä ja liiketoimintapäättäjänä arvostat tehokkaasti toimivaa tiimiä, joka suhtautuu kunnianhimoisesti työhönsä ja jolla on näyttöjä merkittävistä ohjelmistokehityshankkeista.

Viimeisimmät kirjoitukset

Webscale Tech Days 2025
12. kesäkuuta 2025
Tech Days 2025 kokosi webscalerit yhteen kuvan kauniiseen Fiskarsiin. Tapahtuma tarjosi ajankohtaista asiaa tekoälystä tietoturvaan ja EU-pilvistä tietokantaohjattuun infraan – unohtamatta rentoa yhdessäoloa.
Webscale viisi vinkkiä pilvikulujen hallintaan
23. huhtikuuta 2025
Julkinen pilvi on tuonut mukanaan ennennäkemätöntä skaalautuvuutta, joustavuutta ja nopeutta, mutta pilven käyttöönoton seurauksena myös kulut saattavat karata pilviin. Julkisen pilven hyödyntäminen vaatii myös erilaista suhtautumista kuluihin, kun pääomaa ei tarvitse varata omaan laitteistoon.
Pulvipulssi_webscale
17. huhtikuuta 2025
Pilvipulssi tuo ajankohtaiset uutiset julkipilvimarkkinoilta suoraan asiantuntijoiltamme. Tutustu SST-kehykseen, joka helpottaa full stack -sovellusten rakentamista omalle infrastruktuurille. Se tarjoaa selkeän ja abstraktoidun tavan määritellä koko sovelluksen rakenne.
Max Niskanen, Webscale Head of Sales
8. huhtikuuta 2025
Webscalen myyntitiimi vahvistuu, kun Max Niskanen liittyi joukkoomme Head of Sales -roolissa. Max tuo mukanaan yli kymmenen vuoden kokemuksen IT-alan myynnistä ja liiketoimintajohdosta. Teknologian lisäksi Maxin intohimoihin kuuluvat hapanjuurileivonta, historia ja vaellukset luonnossa.
Lisää kirjoituksia